Podczas kolejnych zajęć w ramach projektu „Ekoogródek w Tygrysku”najstarsze Tygryski poznały odpowiedź na pytanie: co wyrośnie z nasionka a co wyrośnie z cebulki?. Pracowały z kartą edukacyjną „Budowa fasoli”, dzięki której poznały etapy rozwoju tej rośliny; dopasowaliśmy odpowiednie napisy.

Bawiły się do zabawy ruchowej „Lecą, lecą nasionka”. Podczas zabawy sensorycznej „Co z tego wyrośnie?” segregowały różnego rodzaju nasiona, następnie wsypały je do torebek foliowych i za pomocą dotyku z zamkniętymi oczami starały się rozpoznać, jakie dotykają nasiona. Bawiliśmy się również w grę „Zbieramy nasiona”, podczas której ćwiczyliśmy mięśnie stóp. Założyliśmy hodowlę nasion i teraz codziennie z zainteresowaniem obserwujemy zmiany, jakie zachodzą z nasionami. Wykorzystano materiały do zajęć, zakupione w ramach projektu „Ekoogródek w Tygrysku”.

Facebook / Lokalizacja