2 kwietnia 2019 r. w ramach zajęć „Ziemia daje życie roślinom” Misie rozmawiały na temat: dlaczego potrzebna jest ziemia w ogrodzie, w jaki sposób ziemia pomaga roślinom żyć oraz co ludzie mogą uprawiać w ziemi?

Następnie miały zajęcia w ogrodzie – sadziły truskawki. Wykorzystano narzędzia zakupione w ramach projektu „Ekoogródek w Tygrysku”.

Starsze Tygryski poznały odpowiedź na pytanie: „Co kryje ziemia i czy jest potrzebna w ogrodzie?”. Bawiły się w zabawę ruchową „Planeta Ziemia”. Następnie, podczas zagadki dotykowej, odkrywały przez dotyk rodzaje gruntów (piasek, żwir, ziemia uprawna). Rozmawialiśmy na temat: po co nam jest potrzebna ziemia w ogrodzie, w jaki sposób ziemia pomaga roślinom żyć. Wykonaliśmy doświadczenie, polegające na ukazaniu przekroju warstw gleby. Do szklanego słoika wsypaliśmy różne warstwy ziemi, a następnie wysialiśmy nasiona pszenicy. Obserwacje prowadzimy codziennie.

Facebook / Lokalizacja