Drodzy Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją  proponowana przez MEN nauka zdalna dotyczy również przedszkoli.

Istotną rolę w tworzeniu warunków edukacji przedszkolnej w domu odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Poprosiliśmy Nauczycieli  aby  wspólnie z Rodzicami określili najdogodniejszą formę wzajemnego kontaktu, która pozwoli  na rozważne i odpowiedzialne zorganizowanie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci wykorzystując np.:

 a. stronę internetową przedszkola

 b. adres mailowy

c. kontakt telefoniczny.

Zapraszamy Rodziców do odbioru w Przedszkolu indywidualnych pakietów edukacyjnych dzieci. Informacja dotyczy  grupy: 3-latków,  4-latków i 5-latków. Gotowe materiały w formie papierowej pomogą Państwu w pracy z dziećmi i umożliwią pomoc ze strony nauczycieli.

Termin odbioru materiałów po uzgodnieniu telefonicznym z p. Justyną Gadzinowską, p. Anetą Janczak oraz p. Jolantą Przeradzką.

Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Podejmowanie tych działań pozwoli nabyć  dziecku umiejętności w  różnych obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

W miarę potrzeb będziemy zamieszczać Państwu materiały do realizacji z dziećmi w domu. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszych propozycji. Zapraszamy też na naszą stronę Facebooka gdzie zamieszczać będziemy linki do ciekawych stron edukacyjnych.

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Marią Banasiak i Jolantą Przeradzką.

About the author: Przedszkole Tygrysek