Języki obce

Pamiętając, że podstawową potrzebą dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa, zajęcia języków obcych zaplanowane są tak, by były one atrakcyjne dla dzieci oraz żeby odnosiły się do różnych aktywności.

Język angielski
Muzyka i taniec to doskonałe metody na aktywną naukę. W trakcie śpiewania angielskich piosenek, recytacji wierszy lub wyliczanek (nursery rhymes) dzieci mogą pokazać, czego się nauczyły na zajęciach. Zabawy ruchowe typu TPR (total physical response) z ulubioną przez dzieci zabawą „Simon says….” na czele, pomagają utrwalić poznane słówka i zwroty. Takie zajęcia, urozmaicone i ciekawe sprawią, że dzieci będą nabywać nowe umiejętności „przy okazji’, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że się uczą. Dla nich zajęcia będą po prostu świetną zabawą z nauczycielem. Bardzo istotnym elementem nauczania jest codzienne powtarzanie tych samych słów i zwrotów oraz łączenie ich z nowymi pojęciami, co ułatwia dzieciom zapamiętywanie.

Język hiszpański
Spotkania z językiem hiszpańskim to połączenie efektywnej nauki i świetnej zabawy. Dzieci wkraczają w świat kultury hiszpańskiej przede wszystkim dzięki melodyjnemu charakterowi tego języka. Poprzez piosenki, wyliczanki, zabawy ruchowe dzieci naturalnie i bezstresowo przyswajają słownictwo i gramatykę języka hiszpańskiego. Dzięki takim metodom dzieci mają okazję aktywnie i kreatywnie nabywać umiejętności jakże kluczowe w dzisiejszych czasach.