Informacje dla rodziców

Ubezpieczenie NNW PZU

Teraz łatwo możesz ubezpieczyć dziecko – aby to zrobić, kliknij w poniższy link: www.ubestrefa.pl/oferta/tygrysek Uzupełnij dane na formularzu zgłoszenia. Gdy opłacisz składkę, otrzymasz certyfikat/polisę ubezpieczenia.

Wycieczka

10 września o godz. 9:00  (piątek) dla grup: Wiewiórki, Sowy i Tygryski odbędzie się wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego w  Konarzewie. Temat „Wykopki”. Cena biletu 28 zł.

Opłaty od września 2021

Informujemy, iż opłaty od września 2021 przedstawiają się następująco: czesne 450 zł płatne do 10 dnia każdego miesiąca, wyżywienie – 15 zł/dzień płatne na koniec każdego miesiąca za każde dziecko (po odliczeniu nieobecności). Pozostałe opłaty bez zmian.

Baśniowa Kawiarenka

W poniedziałek 31 maja wyjeżdżamy do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie „Ada i Kosmitek”. Wyjazd o godz. 9.30.

Bal karnawałowy

W czwartek, 11 lutego odbędzie się kostiumowy bal karnawałowy. W programie gry i zabawy taneczne oraz słodki poczęstunek.

Ważna informacja

W związku z pandemią przedszkole dni 28 -31 grudnia (4 dni) traktuje jako czas kwarantanny po spotkaniach świątecznych, co pozwoli zachować bezpieczeństwo dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Rodzice, którzy nie mogą zapewnić opieki w tych dniach proszeni są o informację do nauczyciela lub dyrektora pod numerem tel. 531 460 350. Dziękujemy 

Zebranie z Rodzicami

15 września (wtorek) o godzinie 17:00 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci  z grup: Sowy (5-latki) i Tygryski (6-latki).

Procedury w zakresie zasad i trybu zapobiegania rozprzestrzenianiu się i zakażeniu oraz na wypadek zagrożenia COVID-19 w Przedszkolu Niepublicznym Tygrysek w Głownie oraz WYTYCZNE DLA RODZICÓW

Prosimy o zapoznanie się z procedurami przedszkola oraz wytycznymi dla rodziców w związku z rozpoczęciem zajęć w Przedszkolu Tygrysek w Głownie w roku szkolnym 2020/2021. PROCEDURY w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 Oświadczenie rodzica/opiekuna Deklaracja rodzica/opiekuna

Reżim sanitarny podczas ryzyka zarażeń COVID-19

Drodzy Rodzice, w przedszkolu przestrzegamy reżimu sanitarnego wg wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w związku z ryzykiem zakażeń na COVID-19. W trosce o inne dzieci prosimy o nie przyprowadzanie dzieci z podejrzeniem lub objawami kataru. Dziecko, u którego pojawią się w trakcie pobytu w przedszkolu objawy kataru, zostanie natychmiast odseparowane od grupy przedszkolaków. O sytuacji zostają powiadomieni rodzice, którzy mają obowiązek odebrać dziecko jak najszybciej z placówki. Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Wakacje w przedszkolu

Informujemy, iż przedszkole prowadzi zajęcia opiekuńcze do 14 sierpnia 2020 r. Od 15 do 31 sierpnia 2020 r.Przedszkole Tygrysek jest nieczynne. Ten czas jest przeznaczony na przygotowanie placówki do nowego roku szkolnego.

Podziękowanie

Szanowni Rodzice, to był niezwykły rok szkolny, w którym samodzielność i wytrwałość okazały się tak ważne. Zdalne nauczanie to nasze wspólne nowe doświadczenie. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc, wsparcie i życzliwość. Dyrektor oraz nauczyciele Przedszkola Tygrysek

Informacja

Informujemy, iż 25 maja (poniedziałek) otwieramy przedszkole dla dzieci rodziców najbardziej potrzebujących opieki. Grupa  może liczyć  do 12  dzieci  dla całego przedszkola. 

Nauka w trybie zdalnym

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieciaki, obecnie przedszkole będzie pracować zdalnie, ponieważ obowiązek realizacji podstawy programowej spoczywa na wszystkich placówkach oświatowych. Nauczyciele, pracując zdalnie, będą informować rodziców o dostępnych materiałach i formach realizacji. Prosimy rodziców, aby udostępnili nam adresy poczty e-mail. Czekamy na Wasze propozycje, wymianę doświadczeń, informację o problemach. Bądźmy w kontakcie. Pozdrawiamy, Dyrekcja i nauczyciele Przedszkola Tygrysek

Drodzy Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją  proponowana przez MEN nauka zdalna dotyczy również przedszkoli. Istotną rolę w tworzeniu warunków edukacji przedszkolnej w domu odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych. Poprosiliśmy Nauczycieli  aby  wspólnie z Rodzicami określili najdogodniejszą formę wzajemnego kontaktu, która pozwoli  na rozważne i odpowiedzialne zorganizowanie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci wykorzystując np.:  a. stronę internetową przedszkola  b. adres mailowy c. kontakt telefoniczny. Zapraszamy Rodziców do odbioru w Przedszkolu indywidualnych pakietów edukacyjnych dzieci. Informacja dotyczy  grupy: 3-latków,  4-latków i 5-latków. Gotowe materiały w formie papierowej pomogą Państwu w pracy z dziećmi i umożliwią pomoc ze strony nauczycieli. Termin odbioru materiałów po uzgodnieniu telefonicznym z p. Justyną Gadzinowską, p. Anetą Janczak oraz p. Jolantą Przeradzką. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Podejmowanie tych działań pozwoli nabyć  dziecku umiejętności w  różnych obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. W miarę potrzeb będziemy zamieszczać Państwu materiały do realizacji z dziećmi w domu. Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszych propozycji. Zapraszamy też na naszą stronę Facebooka gdzie zamieszczać będziemy linki do ciekawych stron edukacyjnych. W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Marią Banasiak i Jolantą Przeradzką.

Przedszkole zamknięte

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa przedszkola w dn. 12-13 marca prowadzą zajęcia opiekuńcze, a od 16  do 25 marca przedszkole będzie zamknięte.

Wyjazd do teatru

6  marca (piątek)  wyjeżdżamy do teatru Baśniowa Kawiarenka do Łodzi na przedstawienie „Brzydkie kaczątko” . Wyjazd o godz. 10:30. Dzieci z grupy Misiów jadą z rodzicem lub opiekunem. Cena wyjazdu 18 zł. za osobę. Prosimy o podpisanie zgody i wpłatę u dyrektora lub nauczyciela.

Spotkanie z policjantem

24 lutego o godz. 11:00 w ramach Dnia Numeru Alarmowego odbędzie się spotkanie z policjantem i pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka odbędzie się 12 lutego: grupa Misie o godz. 11:00, grupy Sowy, Wiewiórki Tygryski o godz 11:30. Zapraszamy.

Spotkanie Wigilijne

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które odbędzie się 18 grudnia 2019 r. Grupa Misie o godz. 11:15, Grupa Wiewiórki, Sowy i Tygryski o godz. 11:45.

Paczka dla Zwierzaczka

Drodzy rodzice, jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Zwierzaczka” wspomagającej psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. Zbiórka rzeczy (np. karma, obroża Foresto, piłki, gryzaki, zabawki) dla potrzebujących zwierząt trwa do 20 grudnia.

Wyjazd do teatru

26  listopada (wtorek)  wyjeżdżamy do teatru Baśniowa Kawiarenka do Łodzi na bajkę „Śpiąca królewna” . Wyjazd o godz. 11:45 powrót ok. godz. 15:00. Dzieci z grupy Misiów jadą z rodzicem lub opiekunem. Cena wyjazdu 18 zł. za osobę. Prosimy o podpisanie zgody i wpłatę u dyrektora lub nauczyciela.

Harmonogram uroczystości przedszkolnych

20.09.2019 Dzień Przedszkolaka 23.10.2019 Pasowanie na przedszkolaka 31.10.2019 Święto Dyni i Halloween 29.11. 2019 Andrzejki 6. 12.2019 Mikołajki 20.12.2019 Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia 31.01.2020  Bal Karnawałowy 22.01.2020 Dzień Babci i Dziadka 14.02.2020 Walentynki 20.02.2020 Tłusty czwartek 07.-10.04.2020 Zwyczaje Świąt Wielkanocnych 26. 05.2020 Dzień Mamy i Taty 1.06.2020 Dzień Dziecka 26.06.2020 Piknik Rodzinny – zakończenie roku szkolnego Wigilia 24.12.2019 r. – przedszkole nieczynne.

Warsztaty z ceramiki

4 listopada (poniedziałek) o godz. 10:00 rozpoczynamy warsztaty z ceramiki. Koszt spotkania 18 zł. Zapisy u nauczycieli lub dyrektora przedszkola. Zapraszamy!

Zebranie z Rodzicami

16 października 2019 (środa) o godz. 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami  w poszczególnych grupach wiekowych: Misie, Wiewiórki, Sowy, Tygryski. Tematem będzie omówienie wyników wstępnych obserwacji pedagogicznych dzieci. 

Nowe zajęcia sportowe

3 października (czwartek) o godz. 9.30 zaczynamy cotygodniowe zajęcia sportowe. Jest to projekt upowszechniający sport u najmłodszych, zachęcający dzieci do współdziałania, gry zespołowej  Dzieci poznają podstawy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Koszt zajęć: 20 zł na miesiąc.

Zebranie rodziców

11 września (środa) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie, dotyczące organizacji pracy naszego przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.   Serdecznie zapraszamy rodziców.

Wyjazd do zagrody edukacyjnej w Konarzewie

11 września odbędzie się  wyjazd do zagrody edukacyjnej w Konarzewie. Temat: droga mleczna – zbieranie trawy i karmienie krowy, pokaz dojenia, jak powstaje masło i twaróg, degustacja i poczęstunek chleba własnego wypieku z masłem i powidłami lub miodem własnego wyrobu. Wyjazd o godzinie 9:30. Opłata za bilet wstępu: 25 zł.

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu „TYGRYSEK”

Regulamin placu zabaw przedszkola „TYGRYSEK”

Regulamin wycieczek i spacerów w przedszkolu „TYGRYSEK”

Kontakt i współpraca z Państwem jest wyjątkowo ważnym elementem naszej pracy. Począwszy od spraw codziennych, po kwestie kluczowe takie jak postępy w nauce czy pomoc specjalisty. Prosimy o zapoznanie się z procedurą kontaktów z Rodzicami/Opiekunami:

Informujemy, iż istnieje możliwość wpłaty czesnego na konto przedszkola.
Nazwa banku: PKO Bank Polski nr konta:
06 1020 4580 0000 1502 0124 7840
W tytule wpłaty proszę wpisać: „Czesne za (miesiąc)” oraz podać imię i nazwisko dziecka.

Zapraszamy Państwa do polubienia naszej strony na Facebooku, publikujemy tam filmy, zdjęcia i relacje z życia przedszkola. Aby polubić nas na Facebooku

Serdecznie zapraszamy rodziców i dziadków do udziału w akcji „Rodzinne czytanie w Tygrysku”. Częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Nasze wspólne zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką, będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Chętnych do czytania lektur naszym wychowankom prosimy o zgłaszanie udziału w sekretariacie przedszkola.
Informujemy, iż nasze przedszkole bierze udział w cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży dofinansowanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Koncerty organizuje Fundacja „Muzyka Świata” z siedzibą w Łodzi, ul. Wierzbowa 13/24.

Facebook / Lokalizacja